1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Czy dziecku można założyć konto w banku Nest?

Dyskusja w 'Konto w banku' rozpoczęta przez użytkownika Jankq23, 1 Czerwiec 2017.

 1. Jankq23

  Jankq23 Guest

  W najbliższym czasie planuję otworzyć rachunek osobisty swojemu niepełnoletniemu synowi. Czy istnieje usługa Konto Nest Bank dla dziecka? Z tego co się orientuje aktulanie jest to jedyny bank poasiadający darmowe konto bez warunków.
  Prosze pomóżcie
   
  #1
   
 2. Wikamika

  Wikamika Guest

  Nest Bank obecnie nie ma oferty dla dzieci, ale ja nie widzę w tym żadnego problemu, żeby takie konto założyć dziecku na swoje dane.
  Konto w Nest Bank jest darmowe, dlatego nie musisz obawiać się, że dziecko by musiało płacić za to.
  No i jakieś kieszonkowe można dziecku przelewać, niech robi sobie zakupy na Allegro, ewentualnie niech ma do opłacenia w sklepie czy do bankomatu. Można mu też zrobić konto oszczędnościowe w Nest Bank, takie dodatkowe do którego nie ma karty i z niego kartą nie będzie można wypłacać.
  Opcja naprawdę dobra. A jak dziecko skończy 18 lat, to założy własne konto i całe środki przeleje. Proste i szybkie rozwiązanie. Konto można założyć przez internet.
   
  #2
 3. Bierut

  Bierut Guest

  Bank Nest jako taki nie jest nowy, jedyne co się zmieniło w ostatnim czasie to oferta i nacisk jaki kładą na promocję. To był niegdyś mały bank lokalny, ale jak widać nieźle się rozwinął i rozwija się stale. Ludzie często zastanawiają się czy warto założyć konto w danym banku - czy warto założyć konto w Nest Bank? Ależ co to za pytanie, nigdy się nie dowiesz jak nie przetestujesz. To nie jest dziki zachód, że jak coś podpisujesz, to już jest cyrograf. Dzisiaj zakładasz konto bankowe, testujesz przez tydzień, miesiąc, rok, a jak się nie spodoba to zamykasz i po problemie :) Ja mam kilka kont bankowych i wiem, że jeszcze nie jedno otworzę i nie jedno zamknę, bo takie możliwości daje mi obecny rynek.
   
  #3
 4. Damian34

  Damian34 Guest

  Nest Bank powstał stosunkowo niedawno i ma ambicje bycia super nowoczesnym, a swoje usługi oferuje przede wszystkim osobom dużo podróżującym po Europie i z tego powodu stawia wyłącznie na bankowość elektroniczną i mobilną.

  Ponieważ Nest Bank ma takie cele i jakby dopiero się rozwija, na obecną chwilę nie posiada takiej usługi, jak Konto Nest Bank dla dziecka, posiadacz rachunku osobistego musi być bowiem osobą pełnoletnią, natomiast można otworzyć wspólne konto osobiste.
   
  #4
 5. Jarova

  Jarova New Member

  Dołączył:
  10 Marzec 2016
  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  1
  Nie mam pojęcia co to jest za bank. Z tego co się orientuje, to dziecko nie może mieć konta.
   
  #5
  milosz2 lubi to.
 6. sobota

  sobota Guest

  w mbanku możesz otworzyć konto dla dziecka bezpłatnie. mbank ekonto m dla młodych między 13 a 18 rokiem życia. bezpłatna karta, przelewy, prowadzenie rachunku. jak dziecko skończy 18 lat może otworzyć jedno z kont dla osób pełnoletnich zachowując wszystkie zgromadzone pieniądze na poprzednim rachunku. zadzwoń na ich infolinię to doradzą ci jak najlepiej otworzyć takie konto.
   
  #6
 7. Lilianek

  Lilianek Guest

  Wielu ludzi nie zrozumiało koncepcji Nest Banku jako banku mobilnego i myślą, że mogą korzystać z tego banku tylko za pomocą smartphone'a. To nie tak. Z banku można korzystać normalnie, za pomocą komputera, można też normalnie do nich dzwonić i załatwiać sprawy przez telefon, rozmawiając z konsultantem banku. Mobilność polega na tym, że Nest Bank zrezygnował z wszelkiego rodzaju placówek i fizycznego przedstawicielstwa, na rzecz internetu i telefonu, ponieważ to znacznie obniża koszty, a te środki które zostaną można w korzystny sposób przekazać klientowi.
   
  #7
 8. milosz2

  milosz2 Member

  Dołączył:
  7 Luty 2014
  Wiadomości:
  55
  Docenione treści:
  0
  Fajne było kiedyś ale konto w polbanku:

  Nest bank jest chyba jeszcze lepszy.
   
  #8
 9. Ilo

  Ilo Guest

  Trafiłam ostatnio na stronę Nest Banku. Ten internetowy bank, a właściwie chyba dyskont oferuje możliwość założenia konta z limitem. I tutaj mam naprawdę mieszane uczucia.

  Takie konto miałoby być całkowicie darmowe. Proponowany limit w wysokości ponad 3 tysięcy złotych wydaje się po prostu haczykiem, by założyć u nich konto. Ale z drugiej strony, sama nie wiem… Może ktoś z Was ma tam konto i rzeczywiście nie musi za nie płacić? Bo jeśli jednak wynikają jakieś ukryte koszta, to ja się wycofam z pomysłu zakładania u nich konta.
   
  #9
 10. Wiktorek

  Wiktorek Guest

  Zastanawiam się nad korzystaniem z usług banku Nest. Planuję otworzyć Nest Konto - czy darmowe jest, czy też się za nie płaci? Jak to jest w rzeczywistości?
   
  #10
 11. sylwek

  sylwek New Member

  Dołączył:
  15 Wrzesień 2016
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Dziecko może mieć konto w każdym banku
   
  #11
 12. Kasia73

  Kasia73 Member

  Dołączył:
  20 Sierpień 2016
  Wiadomości:
  153
  Docenione treści:
  1
  No, chyba...
   
  #12
 13. Wandaa

  Wandaa Guest

  W Nest Banku jak i w kazdym innym banku aby założyć dziecku konto bankowe będzie potrzebna zgoda opiekuna prawnego.
   
  #13
 14. Marceli

  Marceli New Member

  Dołączył:
  14 Październik 2015
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  0
  #14
 15. Piertek

  Piertek New Member

  Dołączył:
  8 Marzec 2017
  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Karata bezpłatna bez konieczności wykonywania miesięcznie określonej wartości transakcji bezgotówkowych? Czy tak samo jak w przypadku eKonta dla dorosłych, te 300 zł w miesiącu trzeba wydawać ??

  Chyba największą zaletą Nest Banku jest całkowity brak warunków. Karta też jest bezwarunkowo darmowa w Nest Banku - opłaty do Nest Konta w tym Banku

  Są tam jakieś opłaty, ale za mało istotne czynności, których dziecko nie będzie raczej wykonywać. W każdym banku są jakieś opłaty.
   
  #15
 16. piotr554

  piotr554 New Member

  Dołączył:
  13 Czerwiec 2017
  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Też uważam, że jest to świetne rozwiązanie.
  Jest kilka takich banków, co oferują niby konta dla młodzieży, ale więcej z tym zamieszania, bo trzeba zatwierdzać im przelewy, oni sami nie mogą za wiele, ograniczone transakcje itd.
  Albo dziecku ufamy i dajemy mu kontrolę nad własnym kontem (czy też naszym, podarowanym jemu), albo jeśli dziecko nie jest gotowe, to nie zakładamy mu konta, tylko ewentualnie dajemy kieszonkowe, niech chowa sobie do świnki :)
  Nie ma sensu jakiś półproduktów stosować i wtedy możemy tylko zrazić dziecko do użytkowania konta.

  Co innego wg mnie ze studentami:
  http://www.konto-studenckie.pl/Nest-konto-banku-Nest.php
  Konto w Bank Nest dla studenta jest wg mnie najtansze obecnie.
   
  #16
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Konto w banku Czy warto założyć konto dla nowej firmy w mbanku? 6 Luty 2014
Konto w banku Czy warto założyć konto w Millenium? 6 Grudzień 2013