1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Kalkulator kredytowy kredytu hipotecznego

Dyskusja w 'Kredyt hipoteczny' rozpoczęta przez użytkownika Admin, 13 Marzec 2014.

 1. Admin

  Admin Administrator Staff Member

  Dołączył:
  10 Październik 2013
  Wiadomości:
  12
  Docenione treści:
  0
  Ten kalkulator kredytowy obliczy Ci dla podanej kwoty kredytu hipotecznego wysokość raty w poszczególnych bankach oraz koszty kredytu.

  Podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty kredytu hipotecznego to ważny krok, gwarantujący konsekwencje zauważalne jeszcze nawet po kilkunastu latach. Właśnie z tego względu warto dołożyć wszelkich starań, aby dokonać takiego wyboru, który najbardziej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i wymaganiom. Z pomocą przychodzi kalkulator kredytu hipotecznego, który pozwala wybrać najbardziej satysfakcjonującą ofertę. Przyjrzyjmy się bliżej jego podstawowym funkcjom oraz możliwościom.

  Do największych zadań, jakimi charakteryzuje się tego rodzaju kalkulator kredytowy kredytu hipotecznego, należy porównywanie przynajmniej kilku ofert zgodnie z wymaganiami i preferencjami ustalonymi przez osoby zainteresowane pożyczką. Zachęca on do określenia takich szczegółów, jak chociażby:
  • kwota kredytu,
  • wartość nabywanej nieruchomości,
  • okres kredytowania czy cel, jaki towarzyszy osobom zainteresowanym kredytem hipotecznym.
  Ważną rolę odgrywa także rodzaj rat – do wyboru mamy raty stałe i malejące, które w przypadku ofert przedstawianych przez niektóre banki mogą znacząco wpływać na ich atrakcyjność.

  Po wpisaniu wszystkich istotnych danych przez zainteresowaną osobę kalkulator zdolności kredytowej stara się przedstawiać możliwie jak najbardziej atrakcyjne oferty kredytów hipotecznych, spełniające poszczególne wymagania.

  Przedstawiane są one w tabeli, wraz z podkreśleniem najważniejszych cech, jakimi charakteryzują się one oraz jakie w większym stopniu mogą wpłynąć na wybór właśnie tej oferty.

  Dzięki niemu potencjalny kredytobiorca ma możliwość zapoznania się z zestawieniem wysokości poszczególnych rat, marży, prowizji czy RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, która w znaczącym stopniu wpływa na atrakcyjność konkretnej oferty kredytowej.
   
  #1
  Last edited: 16 Kwiecień 2014
   
 2. Kasia73

  Kasia73 Member

  Dołączył:
  20 Sierpień 2016
  Wiadomości:
  153
  Docenione treści:
  1
  Nie obliczy. Bo żaden taki kalkulator nie oblicza raty oraz kosztów kredytu. Trudno nawet powiedzieć, że szacuje, bo ile zapłacisz za kredyt hipoteczny zależy od wielu czynników, które nie uwzględni żaden kalkulator.
   
  #2
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Kredyt samochodowy Kredyt samochodowy - Kalkulator kredytowy 16 Kwiecień 2014
Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy - Kalkulator kredytowy online 16 Kwiecień 2014
Kredyt refinansowy Kalkulator opłacalności refinansowania kredytu hipotecznego 14 Marzec 2014
Kredyt hipoteczny Zdolność Kredytowa - Kalkulator Online 13 Marzec 2014
Kredyt konsolidacyjny Kalkulator kredyt konsolidacyjny w PKO 7 Marzec 2014
Pomoc dla zadłużonych Duże opóźnienia w spłatach rat kredytowych co robić? 21 Styczeń 2014