1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Kiedy w Nest Banku dochodzą przelewy?

Dyskusja w 'Kredytowe forum' rozpoczęta przez użytkownika Mirka, 8 Czerwiec 2017.

 1. Mirka

  Mirka Guest

  Czy w kwestii sesji przelewów coś zmieniło się po zmianie nazwy banku ze Smarta na Nest Bank?
  Czy godziny księgowania są takie same czy też nie?
   
  #1
   
 2. Piertek

  Piertek New Member

  Dołączył:
  8 Marzec 2017
  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Nie zauważyłem. Poza zmianą kolorów logo, kilku nowych produktów, wszystko pozostało bez zmian po przejściu na Nest Bank
  Nest Bank jest moim zdaniem nawet lepszy od Smarta
   
  #2
 3. Tadek

  Tadek Guest

  Czy ktoś z Was ma konto w Nest Bank? Kiedy przelewy dochodzą do adresata? Chciałbym wiedzieć, jak to wygląda w tym banku zanim założę konto. Czy przelewy dochodzą bez opóźnień? Dzięki za informacje z góry
   
  #3
 4. Damian34

  Damian34 Guest

  Jeśli chodzi o przelewy krajowe, to po pierwsze są one bezpłatne i możesz je robić w dowolnym momencie do każdego banku w Polsce. Natomiast kiedy trafią do odbiorcy, to zależy już od jego banku i od godziny tak zwanych sesji przelewowych.

  Jeżeli zbiegną się one w obydwu bankach, to pieniądze mogą być na koncie tego samego dnia, jeśli nie, to najpóźniej następnego dnia.

  Godziny sesji przychodzących i wychodzących są podawane na stronie internetowej banku.

  W Nest Banku, kiedy przelew jest wewnętrzny, to oczywiście pieniądze przepływają natychmiast.


  Nest Bank jest naprawdę darmowy.
   
  #4
 5. marines

  marines New Member

  Dołączył:
  15 Czerwiec 2016
  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Jestem pewien, że standardowo jak we wszystkich bankach, także w Nest Bank przelew do obcego banku przychodzi na następny dzień, zaś na konto w tym samym banku, to jest kwestia kilku minut, czasem sekund (kwestia obsługi systemu):
  http://www.banki.a-m.pl/nest-bank-sesje-przychodzace-i-wychodzace-kiedy/
  Nie jest to zależne od Nest Banku, tylko od księgowania pieniędzy przez inne banki. Ten cały proces przelewów z banku do banku jest dość skomplikowany i banki nie mają zbyt wiele możliwości w ingerowanie w niego
   
  #5
 6. karolina84s

  karolina84s New Member

  Dołączył:
  13 Styczeń 2016
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  #6
 7. Wikamika

  Wikamika Guest

  A ja będę miał takie nietypowe pytanie, czy są jakieś banki które w sprawie tych przelewów ze sobą współpracują? Nie wiem, które na przykład mają wspólną obsługę czy jakieś wspólne sektory?
  Chciałbym mieć tę informację i też na jej podstawie podejmować ewentualną decyzję związaną z zakładaniem konta.
  Podobno tak jest w przypadku mBanki i BZWBK, ale nie mam takiej pewności w 100%. A czy Nest Bank w kwestii przelewów z kimś współpracuje i do któregoś banku idzie to szybciej?
  A to, że banki przetrzymują pieniądze do zaksięgowania, to jest akurat zrozumiałe. Im więcej one są u nich, tym dłużej można je inwestować. Spokojnie, te środki tam nie leżą, tylko ostro pracują ;)
   
  #7
 8. Witama

  Witama Guest

  Siemanko. Korzystając z założonego już tematu o Nest Banku, zapytam się o jedną kwestię. czy to prawda, że w Nest Bank można założyć konto przez telefon?
  Co muszę mieć do założenia takiego konta przez telefon? Czy wystarczy dowód osobisty i podawanie danych osobowych osobie, która mi to konto zakłada?
  Taka opcja wydaje mi się o tyle dobra, że na bieząco można o wszystko zapytać i jak się nie ma o coś pewności, to nie trzeba się domyślać aby szukać w internecie, tylko pytamy od razu przedstawiciela.
   
  #8
 9. jakobiecki

  jakobiecki New Member

  Dołączył:
  16 Grudzień 2015
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Kiedyś miałem taką historię, że w jednym banku zrobiłem przelew, niestety nie doszedł on od razu, tylko za 3 dni. To było dawno temu, teraz z każdego banku przelew trwa dosłownie 1 dzień, bardzo, bardzo rzadko dwa dni. Z tego co wiem, to Nest bank ma na odbieranie i na wysyłanie 3 sesje w ciągu dnia. Można to sprawdzić u nich na stronie w informacjach szczegółowych. Bardzo dobrze się sprawdza ten bank i od kilku tygodni jestem z nimi związany. Mam nadzieję, ze nigdy nie zmienią zasad i postępowania, które obecnie jest bardzo na wysokim poziomie.
   
  #9
 10. Balbina

  Balbina New Member

  Dołączył:
  17 Luty 2016
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Każdy przelew musi zostać zaksięgowany zarówno w jednym jak i w drugim banku, wszystko zależy od tego jak się wyrobią z zaksięgowaniem, ja jeśli zależy mi na czasie, żeby przelew dotarł szybko, robię go zawsze z samego rana, wtedy mam pewność, że do południa zaksięgują i wyślą a na drugi dzień około południa jest już zazwyczaj na koncie odbiorcy, choć w bankach naprawdę różnie to bywa, zależy od dnia, czasami każdy bank ma poślizg ze względu na chociażby dużą liczbę zleceń, aczkolwiek nie spotkałam się nigdy jeszcze żeby zwykły przelew zewnętrzny tego samego dnia trafił do odbiorcy, jest to po prostu nierealne.
   
  #10
 11. Jarova

  Jarova New Member

  Dołączył:
  10 Marzec 2016
  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  1
  Tak, to prawda, że można założyć tam konto przez telefon. Nie ma w tym nic skomplikowanego, wystarczy zadzwonić do Nest Bank i podać wszystkie dane.
  http://www.forum-lotnicze.pl/ogloszenia/bank-Nest-jak-najszybciej-zalozyc-konto-t5127.html

  Szczerze? Wolałbym jednak założyć konto przez internet. Klikasz sobie pomału, nic cię nie goni, możesz doczytać jeśli czegoś nie rozumiesz. Jednak ma to swój duży plus. Ja jestem człowiekiem z XXI wieku i wszystko co jest mobilne, nie jest mi obce, dlatego wybrałem własnie tę drogę zakładania konta w Nest Banku. Polecam też ściągnąć aplikację mobilną, która bardzo ułatwia operowanie tym kontem.
   
  #11
 12. Wiktorek

  Wiktorek Guest

  Kto mi powie jaki jest w Bank Nest czas przelewu? Mam w tym momencie na myśli zarówno krajowe przelewy, jak i zagraniczne. Czy powiedzmy jjeśli dziś wyślę przelew z banku Nest to jutro już on będzie u adresata? Proszę o pomoc.
   
  #12
 13. milosz2

  milosz2 Member

  Dołączył:
  7 Luty 2014
  Wiadomości:
  55
  Docenione treści:
  0
  Dokładnie to wszystko zależy od sesji Elixir.
   
  #13
 14. Malinka

  Malinka Guest

  Nie wiem, czy dobrze trafiłam. Ale chciałaby uzyskać odpowiedź na męczące mnie pytanie.

  Mianowicie zamierzam założyć konto w Nest Banku. W Internecie można naprawdę bardzo dużo naczytać się na temat tego, że jest to darmowe konto. Ale z drugiej strony, wiadomo. Wszędzie są te reklamy. Może powiecie mi jak jest naprawdę? A może są jakieś ukryte koszta, na przykład za prowadzenie konta, lub trzymanie karty, tylko o tym głośno się nie mówi. I jeszcze jedno. Ile obecnie procent można otrzymać na rachunku oszczędnościowym?
   
  #14
 15. adammik90

  adammik90 New Member

  Dołączył:
  15 Czerwiec 2016
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Ja Wam opowiem jaką ostatnio miałem historię z płatnością w Nest Banku.
  Chciałem przelać koledze pieniądze na konto w obcym banku, dokładnie w mBank. Więc zalogowałem się do systemu Nest Banku, bo jak wiadomo, jest to bank głównie internetowy. Jeszcze nie mam smartphone'a, więc wszystko robię przez komputer.
  Ustawiłem przelew, coś tam robiłem itd.
  Po 1, 2 i 3 dniach przelew nie przeszedł, wkurzyłem się i zadzwoniłem na infolinię. Kazano sprawdzić mi historię konta. w sumie środki się zgadzały, czyli tak jakbym otrzymał ten przelew z powrotem, jakby Nest Bank oddał mi pieniądze.

  Jednak szybko przypomniało mi się, że nie zatwierdziłem przelewu, bo poszedłem zrobić herbatę.
  Refleksja na dziś - sprawdź czy kończysz to co robisz :)

  Poza tym jest dobrze:
  http://www.hej.mielec.pl/biznes/firma/art464.html
  bank Nest ma naprawde darmowe konta :)
   
  #15
 16. Marex

  Marex New Member

  Dołączył:
  1 Grudzień 2015
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  No własnie w Nest banku największy szkopuł jest z tymi przelewami bo z tego co wiem to brak tam opcji natychmiastowego przelewu ;/
  Ja miałem otworzyć konto w Nest banku już 5 miesięcy temu ale własnie nie było opcji natychmiastowych przelewów z czego ja dość często korzystam.
  Zwykły przelew idzie tak jak opisują powyżej do 2-3 dni nawet - zwykle jest to jeden dzień roboczy ale zalezy do jakiego banku wysyłany jest przelew i pewnie od obciążenia systemu.

  Czy ktoś wie może kiedy będzie ta opcja natychmiastowych przelewów Nest koncie?
   
  #16
 17. Edyta

  Edyta New Member

  Dołączył:
  31 Styczeń 2016
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Z tego co wiem to z przelewami nie ma szału w Nest Banku. Niestety nie mają opcji natychmiastowych przelewów. Moim zdaniem to dosyć duży minus bo taka możliwość to jest bardzo duże udogodnienie w pewnych sytuacjach. A jeśli chodzi o zwykłe przelewy to wygląda to normalnie, chyba tak jak we wszystkich innych bankach.
  http://www.konto-studenckie.pl/nest-bank-opinie-oplaty.php
  http://darmowe-konto-bankowe.pl/nest-bank.html
  Ogólnie Nest Bank jest dobrym bankiem, pomimo braku natychmiastowych przelewów mogę z czystym sumieniem polecić jego usługi. Mam w nim swoje konto od roku i jestem z niego zadowolona. Założyłam je, ponieważ koleżanka tez ma tam swoje konto i zawsze powtarzała mi że jeśli będę miała potrzebę, to żebym swoje też założyła właśnie tam.
   
  #17
 18. Hultaj

  Hultaj New Member

  Dołączył:
  14 Grudzień 2015
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Kiedyś widziałem takie zestawienie co do księgowania i wysyłania przelewów ze Nest Banku. Wiem, że zarówno wysyłek, jak i odbiorów jest chyba 3 dziennie, to naprawdę dużo, bo większość banków ma po prostu 2, a są i takie banki, które robią to tylko raz dziennie.
  http://konto-w-banku.pl/nest-bank-opinie/

  Więc na przelew czasem czeka się do 2 - 3 dni. Dlatego z punktu widzenia częstości przelewów, to Nest bank jest naprawdę innowacyjnym bankiem i to zasługuje na spory plus. Nest Bank ma więcej plusów, to Wam mówię z góry :) Jak jeszcze nie macie konta, to trzeba założyc, choćby dodatkowe.
   
  #18
 19. porfanyfan

  porfanyfan New Member

  Dołączył:
  19 Lipiec 2018
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Zrobiłem przelew z konta zagranicznego na nowo otwarte konto walutowe w nest bank, na próbę przelałem 2 euro - przelew nie dotarł..
  - Co mogło pójść nie tak?
   
  #19
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Konto w banku Czy dziecku można założyć konto w banku Nest? 1 Czerwiec 2017
Oceny banków NestBank - opinia rocznego klienta 8 Lipiec 2017
Forum doradców kredytowych Interpretacja pisma z banku 16 Listopad 2018
BIK Interpretacja pisma z banku. 16 Listopad 2018
Pożyczka prywatna Poszukuję banku, który udzieli minimum 500 milionów złotych kredytu. 6 Lipiec 2018
Kredyt hipoteczny ING-koszt budowy 1m2 wg Banku 19 Kwiecień 2017