1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Mąż wziął synowi kredyt a ten go nie spłaca, co w tej sytuacji zrobić?

Dyskusja w 'Problem z kredytem' rozpoczęta przez użytkownika alina55, 31 Styczeń 2014.

 1. alina55

  alina55 Guest

  Witam.W 2006 roku mąż wziął synowi kredyt w banku PKO BP pod zastaw domu na kwotę 200 000zł. (dom był własnością męża) a ja byłam tylko w banku podpisać zgodę.Mąż zmarł 2,5 roku temu syn kredyt spłacał jeszcze przez kilka miesięcy po śmierci męża a później przestał spłacać. Około 4 m-ce temu dowiedziałam się że prawdopodobnie od 1,5 roku syn nie spłaca tego kredytu, (kredyt był wzięty dla syna), Ja nie mieszkam pod stałym adresem zameldowania i nie mogłam wiedzieć wcześniej o tym że kredyt nie jest spłacany gdyż listy z banku nie były odbierane, a syn ukrywał awiza i nie powiadamiał mnie o sytuacji. Proszę o radę jak mam w tej sytuacji postąpić , bo na dzisiejszy dzień nie wiem czy bank podał ten kredyt do windykacji, czy jest już komornik , a jeśli tak to co najlepiej w tej sytuacji mam zrobić?. Znalazłam pana na forum i zdecydowałam się napisać .Pozdrawiam.
   
  #1
   
 2. doradca

  doradca Guest

  Trzeba podpisać z bankiem ugodę i spłacać dalej albo sprzedać dom i spłacić zobowiązanie.
   
  #2
 3. sobol190

  sobol190 New Member

  Dołączył:
  2 Kwiecień 2014
  Wiadomości:
  25
  Docenione treści:
  0
  Ugoda jest jedyną możliwością, ale bank nie musi się na to godzić, a więc wówczas syn może mieć problemy i może stracić wszystko co posiada wartościowego. Jednakże chyba wiedział co robi jak przestał płacić raty.
   
  #3
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Kredyt hipoteczny Kredyt 100 tys jesli posiadam rozdzielczosc majatkowa a moj maz ma czynnosci komornicze? 23 Lipiec 2014
Kredyt konsolidacyjny Mazowiecki Bank Regionalny - oferta kredytowa 1 Luty 2014