1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Możliwość rezygnacji z ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego

Dyskusja w 'Kredyt konsolidacyjny' rozpoczęta przez użytkownika olka, 31 Styczeń 2014.

 1. olka

  olka Guest

  Moje drugie pytanie dotyczy możliwości rezygnacji z ubezpieczenia kredytu, z którego rzekomo po roku mogę zrezygnować (choć nie wiem czy to nie był tylko jeden z kruczków, bo pełną kwotę ubezpiecz. pobrano mi z kredytu na samym początku). Sądzę, iż po wpłynięciu do banku prośby o rezygnację z ubezpiecz., bank sprawdza BIK klienta i analizuje ryzyko wiążące się z rezygnacją z ubezpiecz. przez klienta - mam rację? czy może wówczas analitycy tego nie robią? W moim przypadku gdyby sprawdzili BIK to bym w najlepszym przypadku dostała odmowę rezygnacji z ubezpiecz. a w najgorszym kazano by mi spłacić i zamknąć produkty kredytowe w innych bankach na co nie mogłabym sobie pozwolić tak więc jeśli sprawdzają w tym przypadku BIK to nawet nie będę wnioskowała o rezygnację z ubezpieczenia..

  Podobnie ma się zapewne sprawa z wakacjami kredytowymi, o które wg. umowy mogę wnioskować na okres max. 3 rat. Wtedy również jest sprawdzany BIK, prawda?

  Odnośnie mojego kredytu konsolidacyjnego, niestety zobowiązano mnie do wzięcia go z ubezpieczeniem plus obowiązkiem opłacania min.200 zł. miesięcznie jako składki polisy Nordea na okres 10 lat.. Jako powód podali mój niski scoring - mam zawód nauczycielki (zawód niby "wysokiego ryzyka") i mieszkam sama, pomimo że pracuję od ponad 10 lat i mam umowę na czas nieokreślony. Gdybym się nie zdecydowała na opłacanie składek polisy Nordea to bym miała wyżej oprocentowany kredyt. Obecnie mam oprocentowanie 10,5%, miesięczna rata wynosi 1,085.90 zł. a pełna kwota kredytu wynosi ok. 78.300 zł. łącznie z ubezpieczeniem. Z pewnością zdarli ze mnie tyle ile tylko mogli i nie była to dobra ani korzystna oferta, pomimo że skorzystałam z usług dosyć znanego biura kredytowego, ale była mi wtedy pilnie potrzebna gotówka i wcześniej w jednym z banków (DB PBC) dostałam już odmowę, również za pośrednictwem tamtego biura, więc wolałam nie ryzykować rezygnując z tego kredytu, choć cały czas martwi mnie fakt, że będę musiała spłacić ponad 2 razy więcej niż pożyczyłam, tj. kwotę ok.125.000
   
  #1
   
 2. expert1234

  expert1234 New Member

  Dołączył:
  1 Luty 2014
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  1. z tym zawodem wysokiego ryzyka jako nauczyciel to raczej ściemeczka doradcy,
  2. w przypadku wakacji kredytowych bank raczej na pewno nie sprawdza BIK,
  3. w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia raczej sprawdza ale kwota ubezpieczenia wpłacona następnie na kredyt może znacząco zmniejszyć ratę
   
  #2
 3. zuk789

  zuk789 Member

  Dołączył:
  20 Styczeń 2014
  Wiadomości:
  46
  Docenione treści:
  0
  Uważam, ze swobodnie możesz zrezygnować z tego ubezpieczenia. Wybór ten leży jedynie w tojej kwestii i bank nie ma wpływu na to czy zdecydujesz się na wybór czy też nie. Jeśli uważasz ze ubepzpiecznie nie jest Ci potrzebne nie zaciągaj go.
   
  #3
 4. ArturKredyty

  ArturKredyty New Member

  Dołączył:
  22 Lipiec 2014
  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  0
  W jakim banku masz kredyt z tym ubezpieczeniem?

   
  #4
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Kredytowe forum Korzystna pożyczka odnawialna.Możliwość odroczenia płatności. 16 Październik 2014
Kredyt konsolidacyjny Czy jest mozliwosc skonsolidowania czesci kredytów tzw. drogich 26 Sierpień 2014
Kredyt hipoteczny Jeden kredyt na zakup domu i jego remont - czy jest możliwość? 9 Lipiec 2014
Kredyt z dopłatą MdM - czy jest możliwość skredytowania wykończenia mieszkania? 25 Kwiecień 2014
Pomoc dla zadłużonych Czy jest mozliwosc uzyskania pozyczki kredytu dla zadluzonych? 31 Styczeń 2014