1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Pytanie o działkę na kredyt jako wkład własny oraz o leasing

Dyskusja w 'Kredyt hipoteczny' rozpoczęta przez użytkownika Piotrakkk, 27 Czerwiec 2016.

 1. Piotrakkk

  Piotrakkk New Member

  Dołączył:
  6 Listopad 2015
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  Chciałbym wziąć dwa kredyty. Pierwszy na zakup działki budowlanej na 80 000 zł. Drugi na budowę domu na tej działce budowlanej na 220 000 zł.

  1. Czy wkładem własnym przy kredycie na budowę domu mogłaby być ta działka budowlana, którą wezmę na kredyt? Ogólnie z tego co czytałem, to działka może być wkładem własnym, ale czy nie przeszkadza, że działka też będzie na kredyt?

  2. Czy jeżeli będę miał samochód wzięty w leasing, to czy bank będzie to brał pod uwagę przy określaniu zdolności kredytowej, że spłacam raty leasingu?
   
  #1
 2. Prime7

  Prime7 New Member

  Dołączył:
  14 Sierpień 2016
  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  3
  odp. pkt 1 działka może być wkładem własnym, Ale dziś Banki wymagają pieniężnego wkładu własnego oprócz dodatkowego zabezpieczenia jakim jest działka. bez k=wkładu pieniężnego w 2016 zrobisz to w BOŚ Banku i mBanku
  Każdy Bank powie że wkład własny nie może pochodzić z kredytu więc dobrze by było aby nie było o tym wzmianki w akcie notarialnym zakupu działki budowlanej

  odp. pkt 2 Rata leasingowa wchodzi do zobowiązań kredytowych, rozumiem że prowadzisz działalność gospodarczą i to jest twoje źródło dochodu - tu banki wymagają 2-letniego okresu jej prowadzenia. Dochód jest liczony bardzo w specyficzny sposób i proces kredytowy wymaga prawie degregatora dokumentów wiec warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.
   
  #2
  Piotrakkk lubi to.
 3. Piotrakkk

  Piotrakkk New Member

  Dołączył:
  6 Listopad 2015
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  BOŚ Bank i mBank nie wymagają wkładu pieniężnego pod warunkiem, że wkładem własnym będzie działka budowlana, dobrze rozumiem?

  Czy jest jakiś haczyk w tych ofertach BOŚ Banku i mBanku, że nie wymagają wkładu pieniężnego? Może jakieś sporo wyższe odsetki, czy coś w tym stylu? Czy wiadomo, jak będzie w 2017 roku (czy BOŚ Bank i mBank nadal nie będą wymagały wkładu pieniężnego)?

  W takim razie nie będzie takiej wzmianki :)
  Czy bank może się w jakiś inny sposób dowiedzieć, że działka budowlana jest na kredyt niż z aktu notarialnego zakupi działki?
   
  #3
 4. Prime7

  Prime7 New Member

  Dołączył:
  14 Sierpień 2016
  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  3
  Bank oprócz dokumentu będącego podstawą nabycia w tym przypadku akt notarialny będzie wymagał wypisu i wyrysu z rejestru gruntów ale już na ciebie jako właściciela, odpisu z księgi wieczystej również z w pisaniem Ciebie jako właściciela bez obciążeń hipotecznych i służebności.
  Przy budowie potrzebny będzie projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę.

  potwierdzam nadal tylko BOŚ Bank i mBank wezmą działkę jako wkład własny reszta będzie wymagała wkładu pieniężnego do końca tego roku jeszcze z 10% wkładem pieniężnym się wyrobisz, ale od 2017 będzie to już 20%.
  Kredyt na budowę domu to złożona transakcja polecam pomoc
  koszt kredytu zależy od wielu czynników, źródło dochodu, wiek kredytobiorcy, czas kredytowania, koszty utrzymania, ilość osób na utrzymaniu, wykonywany zawód, staż.
  Przygotuj się i uzbrój w cierpliwość bo kredyt na budowę domu to niejednokrotnie długi czas procesu i bardzo dużo dokumentów sam się pogubisz.
   
  #4
 5. Prime7

  Prime7 New Member

  Dołączył:
  14 Sierpień 2016
  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  3
  Służebność osobista, dożywocie, udział itp dział III Ksiąg Wieczystych
  Dożywocie jako służebność osobista wyklucza działkę jako zabezpieczenie, możesz wtedy spróbować wziąć kredyt na budowę domu w banku spółdzielczym pod warunkiem że osoba która jest wpisana w KW wyrazi zgodę na obciążenie księgi wieczystej hipoteką. Kredyt będzie naprawdę drogi
   
  #5
 6. Wiktor

  Wiktor New Member

  Dołączył:
  7 Wrzesień 2016
  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  0
  ciągle czekamy na zmianę prawa i np żeby działka rolna też była zabezpieczeniem
   
  #6
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Forum doradców kredytowych Kredyt hipoteczny na działkę i budowę domu 14 Październik 2020
Kredyt hipoteczny Kredyt hipoteczny na działkę i budowę domu bez wkladu 13 Październik 2020